Aleksander Ribak-8 Milyon Norveç Kronu Değerinde Bekàr

Müzisyen Aleksander Ribak’in (28) yarın sabah saat 9’da NRK klassisk radyosunda sunucu olarak ilk çıkışı olacak. O ekimde NRK tv’de ‘The Hit’ proqramında olacak.

Kaynak: dagsavisen.no Yazar: Geir Rakvaag. Fotoğraf: Anne Liv Ekroll / NRK

İngilizce çeviri Jorunn Ekre. Revizyon Anni J. Türkce çeviri Azadə İmranzadə

NRK-klassisk Alexander Rybak

 

-NRK Klassiskde “Min Favorittmusikk” ( Benim favori müziğim) ‘de sunucu olmak nasıl birşey olacak?
– Bu benim sunucu rolünü deneye bileceğim mükemmel proqram. Bu klasik müzik, benim seyircim beni yeni hikayelerle biliyor ve her proqramı hazırlamak için yeterli zamanım var.

– Bu sizin kalbinize çok yakın olan klasik müzik mi?
– Bu benim birlikde büyüdüyüm müzik. Pop bestecilerinin klasik müzik eğitimi aldığını görüyorum, ve arka planı olmayan şeyler denemekdeler. Büyük fark.

– Peki “The Hit” hakkında ne düşünüyorsunuz?
– Tv’de yeni ve taze yetenek kavramı ile eğlenceli olduğunu düşünüyorum ve katkıda bulunduğum için mutluyum. Umuyorum ki Medya dönüş hakkında yazmaya başlamayacak , her zaman ben eğlenceli birşey yapdığımda yaptıkları gibi.

– Pop kariyeriniz nasıl gidiyor?
– Ben her zaman geleneksel pop sanayisi ile anlaşamamada açık olmuşumdur, farklılık için mücâdeleye devam edeceğim. İyi ki NRK gelişmeme izin vermeye başlıyor ve benim çeşidli taraflarıma pozitivler. Sonunda insanların beni yalnız değişik birliklerde “Fairytale” çalmaya davet etdikleri dönem bitti. Belki de bu insanlar NRK-dan çıkmışlardır?

– Çok seyahat ediyor musunuz?
– Maltaya TV show’ya çıkmak için, Rusyaya en büyük Tv Kanalı için uzun bir portre röportajda olmak için, ve Turkiye ve ABD’ye konserimizden önce yetenekli gruplarla seminerlerim olduğu için gidiyorum. Bu hafta Ukrayna’ya gitmeden önce bir çok insan çatışmalar yüzünden gitmememi tavsiye etdi. Ama ben böyle düşünmek istemiyorum. Yani oraya gittim ve 4 Tv şovu kaydetdim. Ukraynalı seyircilerim de diğerleri kadar önemli.

– Sizin için en değerli kitab hangisi?
-Galiba Paulo Cohelo’dan “The Alchemist” , ama o zamanlar 17 yaşındaydım. Eğer onu şimdi okusaydım herhalde çok duygusal bulurdum.

– Sizi ne mutlu ediyor?
– Hiçbir zaman mutluluğu bulmak gibi bir derdim olmadı. Bana göre sadece kötü şansın olmaması yeterli. Her zaman mutluluğun peşine düşe bilirsin, ama dünyada başka pek çok güzel şeyler var.

– Çocukluk kahramanın kimdi?
– David Coucheron. O Nesoddende babamın keman öğrencisiydi ve onun gibi olmak istiyordum. Ek olarak, Eminem ve Maykl Ceksonun biz çocuklar üzerinde büyük etkisi olmuşdur.

– Kendinizde en beyenmediğiniz şey ne?
– Derinleri karıştırmam lazım o zaman. Ama keşke daha spontan ve az mükemmeliyetçi olsaydım. Ama hissediyorum birini seçmen gerek, ve ben mükemmeliyetçi olmayı seçiyorum.

– Başarısız olunca ne yaparsınız?
– Çok seyrek şehre gidiyorum ve insanların fotoğrafımı çeke bileceklerini düşünmeden kızlarla dans ediyorum.

– Bir protesto yürüşüne katılmak istemenize ne sebep olurdu?
– Bireysel yetenek geliştirmeye evet. Ve Jet ski-ler.

– Pişman olduğunuz birşey var mı?
-“The Bachelor”(Bekàr) -ın Ukrayna versionunu geri çevirdim. Bana 8 milyon NOK teklif etmişlerdi. Kız arkdaşım sadece haftalar sonra beni terk etdi.

– Kiminle asansörde kalmak istersiniz?
– Gelecekteki kendimle. Böylece yararlı bilgiler ala bilirim.

The English version of the interview you’ll fin here

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Run by a worldwide team of Alexander Rybak fans