Alexander Rybak w czasopiśmie “Viking” , Synowie Norwegii, listopad 2015

Alexander Rybak – Muzyk Klasyczny

Wywiad z listopada 2015 roku, w numerze magazynu “Viking”, Synowie Norwegii. Tłumaczenie Bożeny Lebiody.

sonsofnorway

Wszechstronnie utalentowany muzyk Alexander Rybak gra na skrzypcach i śpiewa od najmłodszych lat. W 2009 roku wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji z najlepszym wynikiem ale dziś jest oddany szkoleniu swojej klasycznej muzyki. Rybak spędził większość swojego dzieciństwa w Nesodden, w Norwegii. Opisuje ten region jako raj: “Pamiętam, morze, świeże lasy i życzliwych ludzi “. W tych dniach Rybak rozszerza swoje CV jako autor ze swoim musicalem w książce “Trolle i Magiczne skrzypce”

“Moja mama gra na fortepianie, a mój tata jest skrzypkiem. Miałem najlepszych nauczycieli wokół. ”

“Moi najwięksi idole są starszego pokolenia: Crooners, Gene Kelly, Chet Baker, Sinatra i Crosby. Moja ulubiona piosenka to “Singing in the Rain” (Śpiewam w deszczu).

“Jestem ciągle w remisie pomiędzy drugorzędną harmonią rosyjskiej melancholii i nostalgii, a główną harmonią norweskiej naiwności i szczęścia.

Podczas wizyty w Alesund w Norwegii, skomponowałem główną melodię na skrzypce do ” Fairytale “. Jeśli miałbym polecić jeden cel w Norwegii, to z pewnością będzie nim to niesamowite miasto otoczone górami. ”

Pewnego dnia, mam nadzieję, że stanę się sławnym kompozytorem filmowym.”

Sons of Norway

Druga część wywiadu z Synów Norwegii.

Źródło: Sonsofnorway. com, opublikowane 1 listopada. Autor: Ania Britzius. Tłumaczenie Bożeny Lebiody.

Born in Belarus and raised in Nesodden, Norway, Alexander Rybak is one of Norway’s top classical musicians. He started playing the violin and piano as a young boy and became a household name after winning the Eurovision Song Contest in 2009. In addition to being a musician and actor, Rybak is now an author. This fall the 29-year-old released a fairytale children’s book, “Trolle and the Magic Fiddle,” (Trolle og den Magiske Fela), which includes an audiobook with Rybak’s compositions that follow the story line.

Chociaż Eurowizji był zdecydowanie szczyt mojej kariery pop, nie widzę tego wieczoru jako punkt zwrotny mojej muzycznej zmiany. Faktycznie, to było zupełnie odwrotnie. Jako muzyk klasyczny, znudziło mi się robić zbyt dużo popu. Pamiętam jak będąc na tych trasach myślałem o tym, jak łatwo można wyprodukować melodie pop. Muzyka klasyczna przynosi mi dużo większe wyzwania i doświadczenie.

“Moja mama gra na fortepianie, a mój tata jest skrzypkiem. Miałem najlepszych nauczycieli wokół siebie. Kiedy miałem 7 lat, grałem koncert fortepianowy w Oslo z Orkiestrą Chamber . A jednak, moi rodzice zobaczyli we mnie jeszcze większy talent do skrzypiec. Jednak to o wiele łatwiejsze i bardziej zabawne grać na pianinie, oczywiście nigdy nie zagrałem nieczysto. Wiele lat później, widzę, jak wielką inwestycją było skoncentrowanie się na skrzypcach “.

“Grałem w dużych obiektach na ponad 40.000 ludzi w różnych krajach, uczestniczyłem w telewizyjnych programach oglądanych przez miliony widzów, grałem przed kilkoma prezydentami, w tym przed prezydentem Obamą, ale moje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, to kiedy grałem w małych kościołach z rodziną “.

“W mojej książce Trolle i Magiczne Skrzypce, mamy mityczne stwory, gobliny i trolle (choć uczyniłem je bardziej ludzkimi niż zwykle), ale jestem również zainspirowany norweską scenerią i muzyką ludową. Moim największym marzeniem jest, aby jedna z dużych firm zrobiła film na podstawie tej książki. Ale teraz, jest to “musical w książce”, tak można powiedzieć, bo to pakiet tekstu, ilustracji, książki audio i piosenek w jednym.”

 

Run by a worldwide team of Alexander Rybak fans