Alexander Rybak pokazał Trolle w Fredrikstad, Norwegia

Przyniósł magiczne skrzypce Litteraturhuset w Fredrikstad

Tekst do zdjęcia: Magia Fiddle: Alexander Rybak grał na magicznych skrzypcach dla dzieci. W pierwszym rzędzie stali Ella i Håkon Fredrikstad Lukkassen którzy klaskali razem. Zdjęcie: Johnny Leo Johansen.

Źródło: Fredrikstad Blad. Opublikowane 26.09.15 Autor: Mathilde Halstensen. Tłumaczenie polskie Bożeny Lebiody.

Rybak pokazał wspólnie ze stojącym u jego boku Storai, tańczące trolle, magiczne skrzypce, promując swoją nową książkę “Trolle i magiczne skrzypce”.

Rybak i Storhøi przyszli do Litteraturhuset na ich “Trollową trasę” w sobotę rano . Storhøi przeczytał fragmenty książki, natomiast Rybak grał i śpiewał. Były też cztery tancerki.
To prawie już pięć tygodni od kiedy Rybak zadebiutował jako autor, projektu, nad którym pracował od trzech lat.

Dopiero co skomponowana „trollowa” muzyka

Książka dla dzieci zawiera audiobook z nowo utworzoną trollową”” muzyką Rybaka. To pierwszy raz, kiedy napisał i zaśpiewał pieśni w języku norweskim. Storhøi jest narratorem książki audio, a także inni aktorzy, tacy jak Anders Baasmo Christiansen, Stig Werner Moe i Pernille Hogstad Stene, którzy wcielili się w różne role.

Dobre obyczaje.

– Jest to opowieść o Trollu, samotnym chłopcu, bez przyjaciół. Pewnego dnia on odkrywa, że magiczne skrzypce zmieniają jego życie, jest trochę podobny do mnie- mówi Rybak ze śmiechem.
– W książce staram się pokazać, że nie należy bać się być innym, a ostatecznie moralne jest, że przyjaźń pokonuje nawet najsilniejszą magię, mówi.
Storhøi był zaangażowany w realizację kilku audiobooków wcześniej, ale ta książka wyróżnia się od innych.
– Jestem szczęśliwy, że miałem okazję pracować z duszą tak kreatywną, jak Rybak. Pracowaliśmy ze sobą kilka razy, a ja wiedziałem, że ta książka będzie wyjątkowa. Pisze o ważnych sprawach, takich jak zastraszanie i przyjaźń, a on przekazuje je w sposób, który dzieci mogą zrozumieć, mówi Storhøi.

Pierwsze spotkanie z Rybakiem

Po skończonym przedstawieniu, wszystkie dzieci miały okazję spotkać Alexandra Rybaka, robić zdjęcia z nim i uzyskać podpis na swoich książkach. Wydawało się, że były bardzo dumne, że miały taką okazję.

To było bardzo zabawne, a on jest bardzo miły. Wolno mi było dotykać magicznych skrzypiec, mówi Ella Frestad Lukkassen.

Dennis Storhøi  Fredrikstad Trolle
FOTO Narracja : Storhøi zdobył publiczność i odczytując niewielkie fragmenty książki. FOTO: JOHNNY LEO JOHANSEN Ten post jest również dostępny w Hiszpańskim i Norweskim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Run by a worldwide team of Alexander Rybak fans